Za Tobą pierwszy krok, czyli zapis na hawajski masaż. Już za chwilę Twoje ciało ukoi technika płynnych, długich ruchów przedramionami. Zanim jednak poczujesz aromatyczne olejki i rozpocznie się lomi lomi masaż hawajski, to konieczne będzie odpowiednie przygotowanie przed zabiegiem. I choć cały proces nie wymaga specjalnego przygotowania, to są jednak szczegóły, na które warto zwrócić uwagę. Lomi lomi nui – jak się przygotować? 

hawajski masaż

Co to jest masaż lomi lomi?

Skoro przygotowujesz się do hawajskiego masażu, to z pewnością wiesz, co to jest masaż lomi lomi? Warto jednak dokładnie przeanalizować sobie jego przebieg, aby wiedzieć, jak należy się przygotować. 

Lomi lomi masaż hawajski to starożytna hawajska technika masażu. Jest to zabieg obejmujący całe ciało, z wyjątkiem obszaru intymnego, cechujący się długimi, płynnymi i delikatnymi ruchami masażysty. Teraz z pewnością już wiesz, co to jest masaż Lomi Lomi. 

Masaż lomi lomi – opis starożytnych praktyk 

Na początku swojego istnienia, Masaż lomi lomi nui miał charakter leczniczy, a dokładnie służył poprawie kondycji psycho-fizycznej pacjenta. Wykonywano go na kamiennych ołtarzach i czasem trwał nawet kilka dni, co pozwalało na zupełnie nowe spojrzenie na świat. Hawajski masaż był istotnym elementem rytuałów towarzyszących przełomowym momentom w życiu społeczności, na przykład przed podjęciem ważnej decyzji, dlatego nazywano go także masażem tańca świątynnego, który pomagał pozbyć się lęków związanych z nowym etapem życia.

Samo wyrażenie lomi lomi w języku hawajskim oznacza delikatne ugniatanie, przypominające pieszczoty łapki kota, oraz pracę z ciałem i duszą człowieka poprzez ruchy ugniatania i uciskania. Natomiast słowo nui dodaje do tego znaczenia aspekt wyjątkowości. Te definicje idealnie oddają istotę masażu hawajskiego. 


Hawajski masaż – przygotowanie do zabiegu

Dobra wiadomość jest taka, że hawajski masaż nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie czekają Cię zakupy, podczas których kupisz specjalistyczne kosmetyki lub olejki. Lomi lomi masaż hawajski może być jednak jeszcze milszy, kiedy zadbasz o kilka szczegółów. Przede wszystkim zadbaj o to, aby przed zabiegiem zdjąć łańcuszki, kolczyki i inną biżuterię, o którą może zahaczyć masażysta. Dobrą praktyką jest również przychodzenie na hawajski masaż po krótkiej przerwie po posiłku – najlepiej, aby między wizytą a konsumpcją było nie mniej niż 2 godziny. Obfite lub ciężkostrawne posiłki mogą sprawić, że poczujesz dyskomfort i nie odczujesz całej przyjemności z zabiegu. 

Lomi lomi masaż hawajski a peeling 

Jeśli chcesz przygotować swoje ciało w każdy możliwy sposób i sprawić, że poczujesz hawajski masaż na każdy możliwy sposób, to polecam Ci peeling. Zwykły klasyczny – taki, który możesz przeprowadzić w zaciszu swojej łazienki. Drobinki umieszczone w kosmetyku oczyszczą Twoją skórę i zostawią po sobie delikatny zapach, dzięki czemu z pewnością poczujesz się o wiele lepiej podczas pierwszej wizyty. 

Przychodząc na wizytę do mojego lokalu, możesz dodać do masażu usługę peelingu, który dokładnie oczyści Twoje ciało przez zabiegiem.

Hawajski masaż a nakrycie ciała 

Masaż lomi lomi będzie o wiele bardziej skuteczny, jeśli wykona się go na nagim ciele. Bielizna blokuje ruchy, na przykład po pośladkach czy plecach. Nie oznacza to jednak, że Twoje ciało będzie wyeksponowane. W salonie otrzymasz specjalne pareo, które zadba o Twoją intymność. Oczywiście jeśli nie czujesz się pewnie, możesz zostać w swojej bieliźnie. 

Kąpiel przed i po zabiegiem 

W moim gabinecie jest możliwość odświeżenia swojego ciała przed, jak i po masażu, dlatego nie musisz się martwić, że Twoja skóra nie będzie gotowa na zabieg po długim spacerze lub podróży. Po wspólnej sesji również możesz zmyć z ciała olejki i odświeżyć się pod prysznicem. 

Masaż lomi lomi przeciwwskazania

Zanim udasz się na zasłużony relaks podczas hawajskiego masażu, to sprawdź wszelkie przeciwwskazania. Twoje zdrowie jest najważniejsze, dlatego zrezygnuj z zabiegu, kiedy pojawią się stany zapalne, choroby zakaźne czy skóry. Hawajski masaż jest zalecany kobietom w ciąży i podczas menstruacji, choć wiele kobiet myśli, że są to przeciwskazania. Twój udział w sesji masażu wykluczą czynne choroby nowotworowe, choroby zakaźne i żylaki. Jeśli masz obawy dotyczące hawajskiego masażu, możesz w dowolnej chwili skontaktować się ze mną i zapytać o masaż lomi lomi, przeciwwskazania, a także najważniejsze informacje.